Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Drogmentes Magyarországért mozgalom

Drogmentes Magyarországért mozgalom

2015.05.21-én Iskolánkba is elérkezett a drogmentes maraton. Idén már tizenegyedik alkalommal indult útjára az ország legnagyobb drogmegelőzési kampánya, a Drogmentes Magyarországért Mozgalom ötleteként. Céljuk, hogy 42 nap alatt átfussák Magyarországot, ezzel is felhívva a figyelmet a diákok, fiatalok körében egyre gyakoribb drogproblémákra. A futás mellett drogellenes előadásokat is tartanak a fiataloknak, így jutottak el Iskolánkba is. Az előadást diákjaink érdeklődve hallgatták. Meglepően nyíltan tudtak beszélgetni az általuk ismert drogokról, azok hatásairól. Az előadás során sok kérdésre választ kaptak tanulóink és szembesülhettek azzal, milyen károkat is okozhatnak szervezetükben az esetleges party drogok és más tudatmódosító szerek hatása, valamint megtudhatták, hogy miért olyan nehéz leszokni és hogyan lehet elkerülni az esetleges visszaesést. Ez az előadás nagyon hasznosnak bizonyult és az érdeklődésre való tekintettel elhatároztuk, hogy igyekszünk máskor is hasonlóan érdekes, a diákokat is érintő problémákat megbeszélő alkalmakat szervezni.

GALÉRIA