Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Brazilok a Grassalkovichban, fieszta Hatvanban!

Ismét különleges dolgokat élhettek át a Grassalkovich Antal Baptista Szakképző Iskola diákjai. 2016. november 18-án 11 órakor közös hálaadó istentiszteleten vehettek részt a hatvani gyerekek brazil focistákkal. Nagy meglepetés volt, amikor zöld-sárga egyenöltözetben megjelentek vendégeink. Az első sorokat elfoglalva együtt dicsérhettük Istenünket, Szabó Balázs vezetésével. Majd Steiner József baptista lelkipásztor, mint a Baptista Szeretetszolgálat és a Magyarországi Baptista Egyház Oktatási Központjának missziói lelkész-igazgatója örömmel üdvözölte körünkben a messziről jött vendégeinket és átadta nekik a szót. A két bizonyságtétel, amit brazil barátaink elmondtak, annyira megragadta az iskolánk diákjainak figyelmét, hogy többen jelezték feléjük, hogy a hit útján is szeretnék őket követni. Istentiszteletünket az éneklésükkel zártuk, majd közös fotózás és dedikálás következett. Iskolánk nagy szeretettel megvendégelte távoli barátainkat. Ezek után következett 14.15-kor a gyerekek által várva várt focimeccs, amit az FC Hatvan pályáján profi körülmények között játszottak végig iskolánk diákjai a brazil keresztyén öregfiúk válogatottal. A Grassalkovichos diákok kedvét nem szegte a 3-0 vereség. Kevés hatvani gyermek mondhatja el, hogy brazil csapat ellen focizhatott. A kétszer tizenöt perces meccs után következett a hatvani öregfiúk csapatával az összecsapás. Az FC Hatvan Öregfiú Csapata nagy megtiszteltetésnek vette, hogy a Magyarországi Baptista Szeretetszolgálat lehetővé tette, hogy egy brazil csapattal mérkőzhet meg. A város életében nagy eseménynek számított vendégeink látogatása. Hatvan polgármestere is játszott az öregfiúk csapatában, sőt ő adta az első gólpasszt.  A kétszer harmincöt perces meccs végeredménye 2-2. A nap zárásaként egy közös vacsorán vettek részt brazil vendégeink az FC Hatvan focistáival. A nagyon jó hangulatú alkalom után este nyolckor elindult a brazil csapat a szálláshelyére, Ibrányba, hogy másnap újabb helyszínen hirdessék Isten igéjét.