2017 Aradi vértanúk megemlékezés

2017. október 06., 07:39

2017. október 6-án ünnepi műsor keretében emlékeztünk meg a 13 aradi vértanúról.

Az ünnepséget Maldrik Gábor, iskolánk igazgatója nyitotta meg, majd a Himnusz elhangzása után tanulóink egy kis csoportja felidézte azokat az eseményeket ( Fűrész Erika- kertész 1/9. évfolyam, Molnár Anikó - SNI 9/E .évfolyam, Kelemen Ákos - SNI 1/9.évfolyam, Téglás Ferenc - FÁI 7.osztály), amelyek ehhez a naphoz vezettek. Az eseményeket  kevetítőn korabeli képek tették elképzelhetőbbé, és többször is elhangzott a kivégzett tábornokok neve.

A tanulók műsora után Nemeskürty István forgatókönyve alapján Hubay Miklós rendező által készített A 14. aradi vértanú című filmből vetítettünk két részletet. A filmet Szűk Balázs tanár úr rövid kortörténeti és filmtörténeti áttekintése előzte meg, és keltette fel diákjaink érdeklődését.

2017 Aradi vértanúk megemlékezés